BLISKO 500 LITRÓW PALIWA WYLAŁO SIĘ NA KRAJOWĄ „ÓSEMKĘ”.

 

18.12.2015 r. ok.godz. 3.40 otrzymaliśmy zgłoszenie o wypadku samochodu ciężarowego na drodze krajowej nr 8.

 

 

 

 

18.12.2015 r. godz. 3.25 otrzymaliśmy zgłoszenie o wypadku samochodu ciężarowego na drodze krajowej nr 8. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej, zastano ciągnik siodłowy z naczepą, stojący na prawym pasie jezdni w kierunku Wrocławia. Po rozpoznaniu stwierdzono, że, z uszkodzonego zbiornika paliwowego wycieka olej napędowy. Miejsce zdarzenia zabezpieczał patrol Policji. Przypuszczalnie z powodu utraty kontroli nad pojazdem samochód uderzył w barierki odgradzające jezdnię od chodnika. Od kierowcy pojazdu uzyskano informację, że w zbiornikach może znajdować się ok. 500 litrów oleju napędowego. Podjęto działania mające na celu ograniczenie wycieku paliwa ze zbiornika. Pozostałą powierzchnię jezdni, na którą wyciekło paliwo zasypano sorbentem i obwałowano. Po przybyciu na miejsce zdarzenia Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemicznego z Wrocławia, przepompowano pozostałą ilość oleju napędowego. Przybyli na miejsce pracownicy zarządcy drogi, podjęli działania mające na celu usunięcie uszkodzonej metalowej barierki. Po wypompowaniu paliwa ciągnik siodłowy wraz z naczepą został odholowany na pobliski plac. Na czas prowadzonych działań policja wyznaczyła objazd odcinka drogi K-8 – powiedział Doba.pl st. kpt. Arkadiusz Kleban z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *