IV Powiatowego Dnia Organizacji Pozarządowych!

Około 60 organizacji zaprezentowało się w niedzielę 8 maja na dzierżoniowskim Rynku podczas IV Powiatowego Dnia Organizacji Pozarządowych. Święto lokalnych organizacji już po raz czwarty zorganizowało Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie.

 

 

Organizacje zaprezentowały na stoiskach wystawienniczych, to czym mogą się pochwalić, a więc wyroby rękodzielnicze, ale także kroniki tego co dokonały i co planują w dalszej przyszłości. Przedstawiciele tych organizacji cierpliwie odpowiadali na pytania przechodniów i namawiali do wstąpienia w swoje szeregi. Natomiast na stoisku Starostwa Powiatowego dostępny był album „Skarbiec Ziemi Dzierżoniowskiej” prezentujący 75 najbardziej aktywnych organizacji. Jest to pierwsza edycja i prawdopodobnie będą kolejne.Jak co roku nie zapomniano o stowarzyszeniach i organizacjach, które obchodzą jubileusz działalności. Organizacjami, które w tym roku mogą poszczycić się najdłuższym stażem działalności są Ochotnicze Straże Pożarne w: Przerzeczynie Zdroju, Piławie Górnej, Ostroszowicach, Gilowie, Sienicach, Jaźwinie, Piławie Dolnej i Piskorzowie, a także MZKS Lechia Dzierżoniów, Zapaśniczy KS Bielawianka Bielawa oraz Klub Piłkarski Bielawianka Bielawa. Wszystkie te organizacje mają już za sobą 70 lat istnienia.

 

11 12 13 14 15

 

 

 

Foto:
Pani Edyta Mielnik
Modelarnia Dzierżoniów
Doba.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *