Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Niemczy.

Nasza jednostka wzięła udział w obchodach Święta Konstytucji 3 Maja w Niemczy.

 

 

 

 

Obchody 3 maja w Gminie Niemcza rozpoczęły się mszą świętą o godzinie 11:00 w Kościele p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Niemczy. Po uroczystej mszy, pochód ruszył w kierunku placu flagowego przed Urząd Miasta i Gminy w Niemczy. Na placu flagowym nastąpiła druga cześć oficjalnych uroczystości. Zgromadzeni wysłuchali Hymn Państwowy, Dekret Konstytucji 3 Maja odczytany przez przedstawiciela I Pułku Strzelców Konnych i Artylerii Księstwa Warszawskiego oraz wystąpienia okolicznościowego Burmistrza Miasta i Gminy Niemcza Grzegorza Kosowskiego. Następnie pod pomnikiem zostały złożone wiązanki kwiatów przez przedstawicieli jednostek gminnych i innych instytucji oraz organizacji pozarządowych z terenu Gminy Niemcza.
Wiązanki pod pomnikiem złożyły delegacje OSP Przerzeczyn- Zdrój którą reprezentowali:
Bartłomiej Oleksiak, Natalia Skwarło, Klaudia Krzus
Następnie o godzinie 13:00 odbyła się uroczysta msza z okazji obchodów 3 maja jak również z okazji dnia strażaka w Kościele p.w. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Przerzeczynie-Zdrój .

 

33maj 43maj 53maj 73maj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *