Plama oleju na „ósemce”

Plama oleju na „ósemce”

Około godziny 11:00 na obiekcie Domu Spokojnej Starości w Niemczy miało odbyć się rozpoznanie obiektu, lecz nasza jednostka została zadysponowana do działań.

 

 

21 października br., o godz. 10.01 otrzymaliśmy zgłoszenie o rozlanej substancji ropopochodnej w Łagiewnikach na drodze krajowej nr 8. Po przybyciu strażaków na miejsce zdarzenia okazało się że, rozlana substancja ropopochodna znajduje się również na drodze wojewódzkiej nr 384 (Ratajno-Łagiewniki), oraz na drodze powiatowej nr 3013 D. Działania strażaków polegały na usunięciu rozlanej substancji za pomocą specjalnego roztworu, ze względu na rozległy obszar usuwania zagrożenia do działań skierowano osiem zastępów straży pożarnej w tym jednostki OSP z Łagiewnik, Sienic, Przerzeczyna Zdrój, Niemczy. Przypuszczalną przyczyną powstania zagrożenia było uszkodzenie układu paliwowego nieznanego pojazdu – powiedział Doba.pl st. kpt. Arkadiusz Kleban z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *